Balerinat e Cungut dhe Gurishta…

0
SHPËRNDAJE

imageSuperiorja/ Shikojmë në media të ndryshme dhe portale një llojë ankese të trajnerit Armando Cungu, kundrejtë lojtarëve të tij. Në fakt e lehtë ti lavdërosh ata kur fitojnë, e vështirë t’a bësh një gjë të tillë kur humbasin. “Dua burra në fushë, jo balerina”, shprehet Cungu. Por përgjigjen më të mirë momentalisht mund t’ja kthejë një burrë në fushë me emrin Gurishta, i cili sakrifikoi gjithçka pa u kursyer per Vllazninë e tij.

Armando Cungu
Armando Cungu

Cungu bën mirë të shikojë realitetin në sy, mungesën e një sulmuesi goli dhe përgjegjesin për mungesën e tij padyshim e kanë përzgjedhësit e lojtarëve që nuk arritën në merkaton e janarit. Nuk është momenti për përçarje tek Vllaznia, fundja nëse disa lojtarë në fushë duken si “Balerina” dihet kush i bie të jetë “Koreografi” i tyre…

S'KA KOMENTE

Comments are closed.