Balotelli drejt SHBA-ve

0
SHPËRNDAJE

MLS/ Sulmuesi i Liverpool, Mario Balotelli, rikthehet sërisht në qëndër të vëmëndjes pas disa javësh në hije. Ai pritet qe të largohet nga ekipi anglez, dhe destinacioni më i mundshëm është MLS.
image
Burime te ndryshme bejne te ditur se për shërbimet e italianit është interesuar skuadra amerikane e New York Red Bulls, aty ku luajnë edhe Frank Lampard e Andrea Pirlo. Balotelli në fillim të këtij edicioni u transferua nga Milani tek Liverpool, por ka dështuar qe të përshtatet në skuadrën e tij të re. Ekipi amerikan ende nuk ka bërë ndonjë ofertë drejt lojtarit, pasi më parë kanë preferuar të flasin me menaxherin e tij Raiola në lidhje me këtë transferim të mundshëm.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.