Balotelli përplaset me tifozët

0
SHPËRNDAJE

Premier League/ Mario Balotelli rikthehet protagonist tek Liverpuli, por këtë rradhë jo në fushë, por në një përplasje me tifozët. Pas dështimit në fushën e blertë, tifozët nuk e kanë kapërdirë faktin që sulmuesi italian ka lavdëruar paraqitjen e Raheem Sterling me ekipin e Manchester City. Anglezi që u transferua me mjaft polemika tek City ka shënuar golin e tij të parë me fanellën e re, dhe Balo e ka përgëzuar për këtë gjë, por ka ndezuar reagimin e tifozëve, të cilët e kanë sulmuar menjëherë italianin.

imageBalotelli shkruajti në Twitter: “Bravo Sterling, përgjigje e bukur. Vazhdo kështu.” – por kjo gjë ka lënë një shije të hidhur tek tifozët e mrekullueshëm angelezë, të cilët nuk e pritën mirë këtë gjë. Pas këtij lajmi duket se tashmë e ardhmja e Balotellit duket larg Liverpool.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.