Barazim në Kërçovë mes Vëllazërimit dhe Shkëndijës (video)

0
SHPËRNDAJE

VËLLAZËRIMI – SHKËNDIJA 1:1 (Markovski ‘39 (Vll), Juffo ‘60 (Shk)
SHKËNDIJA: Jovanovski (Azizi 32’ (Nuhiji 62’)), Bejtullai (Todorovski 46’), Jerbiç (Pollozhani 46’), Cuculi, Vasilj (Abdulla 46’), Dulgerov (Alimi 46’), Useini (Demiri 46’), Totre (Juffo 46’), Radeski (Junior 46’), Vruçina (Ibraimi 46’), Kirovski (Hasani 46’). Tr: Shpëtim Duro
VËLLAZËRIMI: Mirsellovski (Zerdeski 63’), Ballazhi, Cuculi, Kallaba (Sefa 67’), Osmani, Ismaili (Aliu G. 71’), Markovski, Aliu (Hani 70’), Zeqiri (Syla 59’), Adili (Sejdini 63’), Kadriu (Ibraimi 56’). Tr: Nexhat Shabani
Arbitër: Kushtrim Lika, Zoran Jankullovski, Davor Cvetanovski
Kartona të verdhë: Dulgerov, Abdulla dhe Zhunior (Shk), Aliu dhe Sejdini (Vll)
Karton i kuq: Kallaba 67’ (Vll)

8Ka përfunduar në barazim 1-1 takimi miqësor i zhvilluar në qytetin e Kërçovës mes dy ekipeve shqiptare, Vëllazërimit vendas dhe Shkëndijës nga Tetova. Golat u shënuan nga Markovski dhe Juffo, ndërsa raste për shënim i pati më të shumta ekipi tetovar.

92Takimi pati përgjithësisht ritëm të kënaqshëm dhe një rrjedhë loje të mirë nga te dyja ekipet me Vëllazërimin më agresiv e kërkues të një rezultati pozitiv. Trajneri Duro i provoi të gjithë lojtarët, përfshirë këtu edhe ata në provë si Dulgerov e Vasilj.

111Të pranishmit mbetën të kënaqur nga paraqitja në fushë e të dy ekipeve edhe pse temperaturat ishin mjaft të larta. Shkëndija do të zhvillojë edhe një miqësore tjetër, me 2 gusht kundër ekipit shqiptar FC Shkupi.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.