Barça, Luis Suarez shndërrohet portjer (video)

0
SHPËRNDAJE

Uruguay striker Luis Suárez takes the role of a goal keeper as catches the ball during a training session of in the Qatari capital Doha, on February 5, 2013, one day before their friendly match against Spain.       AFP PHOTO/MARWAN NAAMANI        (Photo credit should read MARWAN NAAMANI/AFP/Getty Images)

Pas sezonit fantastik të kaluar me Barçën, Luis Suarez ka dashur të provojë aftësitë e veta edhe në një rol krejt të ri për të, atë të portjerit. Sulmuesi uruguajan gjatë stërvitjes së Barcelonës ka veshur dorezat e portjerit dhe ka sfiduar shokun e tij të skuadrës, pikërisht portjerin Marc Ter Stegen. Suarez ka bërë një lëvizje hutuese për të shpërqëndruar Ter Stegen dhe pas goditjes së këtij të fundit ka fluturuar drejt shtyllës së majtë duke i bllokuar gjuajtjen gjermanit.

Në vijim ju sjellim videon e momentit të pritjes së Suarez :

S'KA KOMENTE

Comments are closed.