Barcelona bën “çmenduri” për yllin e Arsenalit

0
SHPËRNDAJE

Pavarësisht se lojtarët tashmë janë të përqëndruar në Europian, merkato nuk ndalet madje as spekulimet e saj. Nga Spanja raportojnë se Barcelona po planifikon goditjet e rradhës në merkato për të forcuar ekipin dhe se janë piketuar lojtarët.

Aron Ramsey
Aron Ramsey

Duket se i pari që po planifikon të transferojnë katalanasit është Aron Ramsey. Uellsiani që do të jetë në Europian me Kombëtaren e tij, ka qenë ndër lojtarët më të dalluar tek Arsenali në vitet e fundit dhe kjo gjë ka sjellë interesimin e madh të Barcelonës.

Shifra e klauzolës së tij është plot 60 mln euro, të cilët skuadra e Luis Enriques është e gatshme t’a paguajë këtë shumë të madhe pasi e shohin vërtet si një lojtar me potencial për të ardhmen.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.