Barcelona kurorëzohet mbretërsha e Europës

0
SHPËRNDAJE

Barcelona është kurorëzuar Klubi i Vitit për suksesin e tyre trefishtë në sezonin 2014-15 nga Shoqata e Klubeve Evropiane (ECA).
image
Sezoni i debutuesit Luis Enrique ishte praktikisht i përsosur ku Katalanasit triumfuan në Ligën e Kampionëve, La Liga dhe në Copa del Rey, pas një forme fenomenale në pjesën e dytë të sezonit.
image
Pas humbjes në Superkupën e Spanjës nuk i uli pretendimet e tyre për të fituar këtë çmim. Ky “trofe” i’u dorëzua drejtuesve të klubit katalanas ditën e hënë në një ceremoni të organizuar nga ECA në Gjenevë të Zvicrës.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.