Barcelona në ankth, dëmtohet Leo Messi

0
SHPËRNDAJE

imageLa Liga/ Barcelona mbetet në ankth për fatin e yllin të saj kryesot, Lionel Messi. Në ndeshjen ndaj Las Palmas i gjithë stadiumi “Camp Now” mbajti frymën, kur panë se Messi po çalonte në fushën e lojës. “Pleshti” argjentinas kishte dhimbje në gjurin e tij të djathtë, teksa në minutat e para të sfidës nisi të haste probleme. Në minutën e 16′ vjen edhe më e keqa. Messi i dëmtuar detyrohet të lërë fushën e lojës, me një mërzi të madhe në fytyrë. Magjistari dërgohet menjëherë në spital, ku aty mjekët konstatojnë një një zgjatje të ligamentit të gjurit. Me shumë mundësi Messi do të mungojë 6-8 javë, dhe natyrisht kjo është një humbje e madhe për klubin katalanas. Messi gjithashtu do të jetë edhe mungesa e madhe e “El Classico” përballe Real Madrid.

Barcelona's Lionel Messi grimaces as he lies on the pitch after injuring his left knee during their Spanish first division soccer match against Las Palmas at Camp Nou stadium in Barcelona, Spain, September 26, 2015. REUTERS/Sergio Perez
Barcelona’s Lionel Messi grimaces as he lies on the pitch after injuring his left knee during their Spanish first division soccer match against Las Palmas at Camp Nou stadium in Barcelona, Spain, September 26, 2015. REUTERS/Sergio Perez

S'KA KOMENTE

Comments are closed.