Barcelona tenton Mesut Ozil

0
SHPËRNDAJE

La Liga/ Barcelona do të tentojë që të marrë Mesut Ozil-in nëse nuk arrin që të realiojë transferimin e Philippe Coutinho-s.

Sipas portalin “Don Balon”, tani që largimi i Neymar është shumë afër, balugranat kanë nisur bisedimet me brazilianin tjetër.

Por Liverpool e ka bërë të qartë se xhevahiri i ekipit nuk është në shitje.

Në të tillë, situatë, edhe pse Barça është gati të investojë mbi 80 milionë euro për kartonin e tij, po mendon për gjermanin.

Ozil-it i mbaron kontrata vitin e ardhshëm dhe ai do të jetë një futbollist i lirë.

Katalanasit janë optimistë se ai nuk do t’i thotë jo një oferte nga një prej klubeve më të mira të botës.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.