Bayer Leverkusen, përforcimi për sulmin vjen nga Dortmund

0
SHPËRNDAJE

kamplBayer Leverkusen pas kualfikimit në grupet e UEFA Champions League ka nxituar të përforcojë akoma më shumë skuadrën për tu paraqitur në mënyrë dinjitoze edhe në Europë. Pas shitjes së Heung Min Son te Tottenham, drejtuesit e “aspirinave” kanë menduar ta zëvëndësojnë me Kevin Kampl të Borussia Dortmund, i cili transferohet për 11 milionë euro. Kampl nuk arriti të shfaqte potencialin e tij vitin e kaluar te Dortmund dhe duke parë konkurrencën e madhe në sulm, drejtuesit verdhezinj vendosën ta largonin.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.