Bayern – Juventus/ Mungon Robben, ja formacionet mundshme

0
SHPËRNDAJE

Arjen Robben
Arjen Robben

Champions League/ Ashtu si Juventus edhe Bayern Munchen do të vuajë disa mungesa të rëndësishme në përballjen e sotme. Pas atyre zyrtare të Boateng dhe Javi Martinez, tashmë është dëmtuar edhe holandezi Arjen Robben. Mesfushori ka pësuar një dëmtim në stërvitje dhe sipas atyre që raportojnë mediat e huaja ai nuk do të jetë në fushë në përballjen e sotme duke qenë një tjetër mungesë për Guardiolën. Ndërkohë këto mendohet se do të jetë formacionet e mundshme për të dyja skuadrat në ndeshjen e mbrëmjes së sotme.

Bayern (4-3-3): Neuer, Lahm, Kimmisch, Benatia, Alaba, Alonso, Vidal, Alcantara, Douglas Costa, Ribery, Lewandowski. Trajner: Joseph Guardiola

Juventus (4-3-3): Buffon, Lichtsteiner, Bonucci, Barzagli, Evra, Pogba, Khedira, Hernanes, Cuadrado, Morata, Mandzukic. Trajner: Massimilliano Allegri

S'KA KOMENTE

Comments are closed.