Bekim Balaj në formacionin e javës në Rusi

0
SHPËRNDAJE

Bekim Balaj duket se ka kryer lëvizjen e duhur duke braktisur Rijekën në Kroaci për Terek Groznyn në Rusi. Të paktën këtë po dëshmojnë muajt e parë në kampionatin rus.

Shkodrani ishte protagonist edhe këtë fundjavë ku realizoi golin e parë në fitoren 3-1 kundër Rubin Kazanit. Gjithashtu, sulmuesi ishte protagonist në rastin e penalltisë që solli edhe golin e dytë, pasi Balaj detyroi mbrojtësin Zambrano ta prekte topoin me dorë në zonë.

Ndërsa goli i tretë erdhi për meritë të një supergoditjeje të Odise Roshit. Paraqitja mjaft e mirë e ish-lojtarit të Vllaznisë dhe Tiranës nuk ka kaluar pa tërhequr vëmëndjen e mediave ruse të cilat e kanë listuar në formacionin më të mirë të javës 11-të.

25 vjeçari deri më tani ka realizuar 4 gola në 10 ndeshje me fanellën e skuadrës nga Çeçenia dhe është shndërruar në pikën e referimit në sulmin e skuadrës së drejtuar nga Rashid Rhahimov, teksa Grozny aktualisht mban vendin e 8-të në renditje.

Megjithatë skuadra më e mirë e javës nuk ishte e pasuruar vetëm me Balajn pasi në të bënte pjesë edhe një tjetër element shqiptar si Bernard Berisha.

Ish-mesfushori i Skënderbeut ishte një ndër më të mirët në fitoren 3-0 të Anzhit në transfertë ndaj Tomsk. Lojtari i përfaqësueses së Kosovës realizoi edhe golin e 3-të të këtij takimi.

Po ashtu si Balaj edhe Berisha sidomos në këtë edicion po spikat me ngjyrat e Anzhit. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.