Belgjikë/Bullgari, Besnik Hasi dhe Albi Dosti në tetëshe të Kupës

0
SHPËRNDAJE

Pa probleme kanë kaluar shumica e shqiptarëve në Kupat e shteteve respektive. Kështu trajneri i Anderlecht, Besnik Hasi ka kaluar në tetëshe të Kupës së Belgjikës pas fitores 3-1 ndaj Spouwen por supriza e këtij raundi ka qenë eliminimi 0-2 i kryesuesve aktualë të kampionatit belg Oostende nga Antwerp.

Edhe në Bullgari ka kaluar për më tej Albi Dosti, i vetmi shqiptar që luan në këtë vend. Ekipi ku ai luan, Montana ka fituar 1-3 ndaj Pirin Gotse duke hyrë në tetë më të mirat e Kupës së Bullgarisë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.