Benevento e fiksuar pas shqiptarëve

0
SHPËRNDAJE

Foto LaPresse – Fabio Ferrari
06/08/2016 Salisburgo ( Austria )
Spo, Calcio
Ritiro Estivo Torino FC – Torino – Hull City – Gara Amichevole – Stadio Myphone
Nella foto: Arlind Ajeti (Torino Fc)
Photo LaPresse – Fabio Ferrari
06/08/2016 Salzburg ( Austria )
Spo,Soccer
Pre season summer camp Torino FC – Torino – Hull City – Friendly Match – Myphone Stadium
In the pic: Arlind Ajeti (Torino Fc)

Seria A / Benevento para pak kohësh ka afruar në ekipi mbrojtësin Berat Gjimshiti, i cili është huazuar nga skuadra e Atalantës.

Skuadra e ngjitur në Serinë A po kërkon të bëjë disa përforcime dhe është “fiksuar” pas shqiptarëve, pasi dëshiron të afrojë në skuadër edhe Ledian Memushajn.

Veç vlonjatit, së fundmi po tenton huazimin e Arlind Ajetit, të cilit Torino ia ka bërë të qartë se nuk e kanë në plane për sezonin e ardhshëm.

23-vjeçari i Kombëtares do një ekip ku të luajë dhe te Benevento krah Gjimshitit do ishte një zgjedhje e mirë, por pistat për transferimin e tij janë të shumta, pasi e duan edhe te Frajburgu në Gjermani.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.