Benteke debuton me supergol për Liverpool

0
SHPËRNDAJE

benteke

 

Blerja më e re e Liverpool, sulmuesi Christian Benteke është aktivizuar sot në ndeshjen miqësore kundër Swindon Town e cila përfundoi me rezultatin 1-2 në favor të Liverpool. Goli i parë i avantazhit u shënua pikërisht nga sulmuesi belg i cili u ble gjatë kësaj vere për 46 milionë euro. Një perlë e vërtetë e Benteke i cili në hyrje të zonës ndalon një top me kraharor dhe godet menjëherë fluturimthi duke e ndalur topin në rrjetë.

Ju ftojmë të ndiqni golin e sulmuesit të Liverpool :

https://www.youtube.com/watch?v=BZfd8J-RMEY

S'KA KOMENTE

Comments are closed.