Berisha: Humbja të na bëhet mësim, duhet të luajmë në grup

0
SHPËRNDAJE

Bernard BerishaMesfushori i Kosovës, Bernard Berisha, pas ndeshjes, në intervistën e dhënë për SuperSport, ka mbetur mjaft i zhgënjyer për sa i përket ndeshjes së sotme.

“E kishim përgatitur ndeshjen më mirë se ç‘tregon rezultati, edhe pse luanim ndaj një kundërshtari shumë të fortë. Sidoqoftë, mendoj se është më mirë që kjo humbje na ndodhi tani, që të kemi mundësi të korrigjojmë gabimet në ndeshjet e tjera.

Kemi plot talente, por sot mësuam që nuk ecet vetëm me talente. Duhet të bëhemi grup.

Jam i bindur që ndeshjet e tjera do të jemi më të fortë”.

“Sot unë vetë isha ndër më të dobëtit në fushë. Besoj se një problem i madh ishte mungesa e komunikimit mes mesfushës dhe mbrojtjes.

Trajneri i di më mirë problemet, por jam i bindur se në ndeshjen e radhës do të jemi më të fortë. Nuk dëshpërohemi, sepse jemi më të fortë se kaq, por nuk po i tregojmë në fushë aftësitë tona”-mbylli pronocimin e tij, mesfushori i Kombëtares së Kosovës, Bernard Berisha. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.