Berisha në formë, Melbourne kalon në gjysëmfinale

0
SHPËRNDAJE

Legjionarët/ Besart Berisha është njeriu i momentit në futbollin australian. Sulmuesi shqiptar ka gjetur sërisht rrugën e rrjetës, duke shënuar një gol shumë të rëndësishëm për ekipin e Melbourne. Skuadra ku aktivizohet Berisha ka fituar takimi çerekfinal në kupen e Australisë dhe tashmë ka kaluar në gjysëm finale. Melbourne ka mposhtur me rezultatin 3-1 kundër Adelaide, dhe Berisha ka shënuar golin e tretë në minutën e 82′ me anë të nje 11-metërshi. Sulmuesi me origjinë nga Kosova zhvilloi një lojë të mirë, edhe pse humbi shum raste. image

S'KA KOMENTE

Comments are closed.