Berisha përfundimisht te Kosova

0
SHPËRNDAJE

583539708
Ibrahimi dhe Berisha ne dyluftim ne Champions League

I kishte humbur jo pak pikët me atë gjest të shëmtuar në ndeshjen Partizani-Salzburg teksa fitonte me të padrejtë një penallti në dëm të ekipit shqiptar në Champions League mirëpo mesfushori 23 vjecar Valon Berisha, pjesëtar i rregullt i Kombëtares së Norvegjisë rifitoi menjëherë respektin e futbolldashësve shqiptarë teksa do të deklarohej kështu në konferencën për shtyp në Prishtinë.

“Falënderoj Norvegjinë, sepse është vendi që mi ka dhënë hapat e parë në futboll. Lojtarët dhe stafi e kanë pranuar vendimin tim. Jam shqiptar, pushimet i kaloj gjithmonë këtu dhe jam i lumtur që kam ardhur te Kosova. Ka qenë një vendim shumë i vështirë për mua, por kur i ke rrënjët nga Kosova, s’mund ta refuzosh vendin tënd”.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.