Berisha tregolësh dhe rekord

0
SHPËRNDAJE

15380781_10150730709894944_6439132229044956129_nBesart Berisha ka shënuar emrin e tij si shënuesi i parë i një tregolëshi në derbin mes Melbourne Victory dhe fituesit të Ligës së Kampionëve të Azisë, Western Sidney Wanderers teksa ka shënuar me të majtën, me të djathën dhe me kokë duke kapitalizuar tre herë në po kaq raste që i janë paraqitur në këtë takim të rëndësishëm të kampionatit australian. Me këto gola Berisha merr edhe kryesimin e shënuesve të këtij kampionati me 8 gola ndërsa është vetëm 2 gola larg rekordit për tu bërë shënuesi më i mirë i të gjjitha kohërave në historinë e kampionatit australian.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.