Berlusconi vendos për të ardhmen e Milanit

0
SHPËRNDAJE

221450_heroa
Silvio Berlusconi

Agjensia e lajmeve Ansa nxorri lajmin që Berlusconi eshte prane dorezimit dhe ka dhënë miratimin të shiten 70 % të aksioneve të Milanit grupit të investitorëve kinezë. Në një takim që zgjati dyzet minuta, Fininvest doli në përfundimin që të lejohet tratativa për një muaj dhe këtë e firmosi i deleguari i kësaj kompanie, Pasquale Cannatelli.

Akordi nuk ka karakter detyrues dhe Berluskoni mundet edhe të ndryshojë mendje. Me të s’i dihet kurrë. Gjithsesi, një hap konkret u ndërmor dhe të paktën për një moment tifozët e zhgënjyer kuqezinj mund të ëndërrojnë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.