Bernard Berisha bën të pasur Skënderbeun

0
SHPËRNDAJE

Korçarët shitën vjet Bernard Berishën tek Anzhi, ndërkohë që klubi rus e shiti atë brenda vitit.

Kaq i mjaftoi pejanit që të bindte klubet e tjera me cilësitë e tij, teksa Tereku e bleu atë, duke shtuar koloninë e shqiptarëve në ekip, pasi në verë aty kaluan edhe Balaj me Roshin.

Por, transferimi i tij te Tereku i sjell të ardhura edhe Skënderbeut, pasi në marrëveshjen e parë ka pasur edhe klauzolë sipas të cilës një pjesë e shumës në transferimin e radhës do t’i shkonte korçarëve dhe ajo është minimalisht 100 mijë euro.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.