Besa e Pejës fiton kupën e Kosovës

0
SHPËRNDAJE

besa-kosove-volejbollVolejboll/ Klubi i volejbollit Besa e Pejës e ka fituar trofeun e Kupës së Kosovës pasi  mundi Lubotenin me rezultat 3:1 në sete, në pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.

Pejanët në këtë finale janë treguar ekip më i mirë se Luboteni, duke dominuar gjatë gjithë ndeshjes dhe duke fituar tri sete, derisa Luboteni fitoi vetëm një set.
Pejanët, bazuar në lojën e treguar me meritë e fituan Kupën e Kosovës.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.