Blanc: Ibra qëndron, Di Maria më pëlqen

0
SHPËRNDAJE

Zlatan Ibrahimovic
Zlatan Ibrahimovic
Ligue 1/ Trajneri Laurent Blanc duket se i ka vënë vulën çështjes së Zlatan Ibrahimoviç. Trajneri francez në një prononcim për mediat vëndase u shpreh: “Nuk është vënë kurrë në dyshim që Zlatan do të qëndrojë tek PSG edhe për sezonin tjetër. Të paktën këto janë ato që unë di të them tani.”- u shpreh Blanc, që në një farë mënyrë frenon disi lajmet për rikthimin e tij në Itali.

imageGjithashtu trajneri i PSG foli edhe për Angel Di Marian: “Padyshim që është një lojtar me mjaft vlera, dhe që mua më pëlqen jashtëzakonisht shumë. Do të ishte një lojtar i nevojshëm për ne, por në nivelin e ekipit tonë kërkohen lojtarë të rangut të lartë, që gjithashtu janë pjesë të ekipeve të mëdha, dhe kjo përbën vështirësi për t’i transferuar në ekip.”- përfundoi Blanc.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.