Bledi Shkëmbi vazhdon me Lirinë

0
SHPËRNDAJE

Kosovë/ Bledi Shkëmbi ka vendosur që të vazhdojë të qëndrojë në drejtimin e skuadrës së Lirisë së Prizrenit. Trajneri nuk kishte kursyer kritikat ndaj drejtuesve të klubit dhe mbështetësve, duke lënë të kuptohej se në Kosovë nuk shiheshin me sy të mirë shqiptarët.

Por pas takimit të sotëm me drejtuesit e klubit, ai ka vendosur që të qëndrojë dhe sipas njoftimit të klubit, i ka cilësuar si emocionale dhe të momentit tjalët që kishte thënë në ditët e fundit për mediat shqiptare.

NJOFTIMI I KLUBIT

“Të hënën në mesditë, drejtues të Lirisë, në krye me kryetarin, Qemal Krasniqi u takuan me Bledi Shkëmbin. Aty u diskutuan ngjarjet e fundit që ndodhën brenda klubit. Në vazhdim edhe kryetrajneri por dhe Bordi u dakorduan që t’i menjanojnë keqkuptimet e shfaqura ditë më parë.

Bledi Shkëmbi, u zotua se do të bashkëpunojë ngushtë me Bordin e klubit dhe ato që i kishte deklaruar në media, tha se i kam bërë nga afekti momental. Gjithashtu, u deklarua se ditët në vazhdim do të përkushtohet edhe më shumë për Klubin e Futbollit Liria. Në anën tjetër edhe antarët e Bordit, në krye me kryetarin, Qemal Krasniqi dhe drejtorin Erxhan Dana, u zotuan që bashkërisht të punohet për interesin e klubit”.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU