Blerim Xhemajli prezantohet tek Genoa

0
SHPËRNDAJE

imageSerie A/ Blerim Xhemajli është presantuar zyrtarisht si lojtar i Genovës. Pas avetnurës tek Napoli, tashmë mesfushori 29-vjeçar me origjinë shqiptare ka ndërruar ekip teksa do të jetë pjesë e kuqebluve italianë. Vetë mesfushori i Zvicrës u shpreh i lumtur për këtë trasnferim, teksa përpara mediave deklaroi: “Jam shumë i lumtur që tashmë jam pjesë e ekipit të Genovës. Më pëlqen shumë ekipi dhe ambjenti i krijuar këtu. Është një qytet fantastik, dhe unë tani jak i gatshëm të jap më të mirën e mundshme. Edhe më parë kam që gati të transferohek këtu, rrethanat kanë bërë që kjo gjë të ndodhi vetëm tani”- u shpreh Xhemajli para mediave.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.