Boateng drejtë MLS, ndjek hapat e Kaka’

0
SHPËRNDAJE

Boateng dhe Kaka
Boateng dhe Kaka

Sport Bota/ Shokë ekipi tek Milan, por tani mund të jenë shokë ekipi në kampionatin amerikan. Bëhët fjalë për Rikardo Kaka dhe Kevin Prince Boateng, i cili pas largimit nga Schalke 04, tani është duke shqyrtuar të gjitha ofertat në drejtim të tij. Ai që e ka telefonuar nga Orlando City ka qënë vetë ish shoku i tij tek Milan, Kaka, i cili është një nga lojtarët më të njohur që luan në MLS. Mesa duket ai e ka thirrur mesfushorin ganez që të bashkohet me të në Amerikë. Duket se po fillon një projekt i madh në kampionatin amerikan. Ndoshta Boateng mund të jete ylli më i ri në këte kampionat

S'KA KOMENTE

Comments are closed.