Boca Juniors, Calleri i “vjedh” skenën Tevezit

0
SHPËRNDAJE

Carlos-Tevez-joins-Boca-Juniors

Një rikthim në shtëpi me një pritje fantastike për Carlos Tevez ku veç të tjerëve ishte edhe një tifoz special që e mirëpriti, as më pak e as më shumë se Diego Armando Maradona. Ky i fundit kishte përgatitur edhe një banderolë në të cilën falenderonte Tevezin për rikthimin te Boca. Ndeshja përfundoi me rezultatin 2-1 me gola të Palacios dhe një “magjie” të Callerit i cili shënon me një rabona. Me këtë fitore kundër Quilmes, Boca ruan kreun e klasifikimit pas 17 javësh kampionat.

Më poshtë do të gjeni edhe videon e golit fantastik të Callerit :

S'KA KOMENTE

Comments are closed.