Boks/ Ja momenti dramatik kur ish kampioni i Anglisë bie në koma gjatë ndeshjes

0
SHPËRNDAJE

imageBoks/ Që sporti i boksit konsiderohet i rrezikshëm, kjo nuk ka aspak dyshim. Në ndeshjen për kampionin e Anglisë mes dy rivalëve, Chris Eubank dhe Nick Blackwall ndodhi diçka tepër e rëndë. Chris Eubank do të jetë kampioni i ri i Anglisë, por ai ka dëmtuar rëndë kundërshtarin e tij, Nick Blackwall. Këto janë fotot dramatike që tregojnë momentin kur Chris Eubank i lutet djalit të tij që të mos e godasë në kokë Nick Blackwell. imagePasi e pa të birin që t’i zotëronte tetë raundet e para, Z. Eubank pyeti se përse nuk e ndali ndehsjen arbitri. Ish-kampioni i botës e parashikoi se Blackwall, i cili tashmë ndodhet në gjendje kome në spital, do të dëmtohej rëndë nëse loja vazhdonte.
Eubank është kampioni i ri i Anglise pasi e mposhti legjenden Blackwall.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.