Bologna – Spezia, dhunë midis tifozëve përpara ndeshjes

0
SHPËRNDAJE

Sherr

Në Castelrotto aty ku Bologna po zhvillon fazën e saj përgatitore ka ndodhur një sherr midis dy tifozerive, asaj të Bolognas dhe të Spezias. Dy grupime tifozerish janë përplasur pak përpara takimit dhe janë goditur midis tyre me gurë dhe shkopinj. Ngjarja ka ndodhur pranë një parku lodrash ku kanë qenë prezentë edhe fëmijë të cilët janë trembur nga kjo ngjarje e shëmtuar. Sipas raportimeve ngjarja ka nisur pasi disa tifozë të Bolognas kanë hyrë në stadium pa bileta dhe kanë nisur të përplasen me tifozët e Spezias. Nga këtu ka nisur sherri i cili përfundoi vetëm pas ndërhyrjes së karabinierëve dhe nga i cili pati vetëm disa të plagosur lehtë.

Më poshtë do të gjeni videon e sherrit midis tifozerive :

https://www.youtube.com/watch?v=HGFEjQd2OJU

S'KA KOMENTE

Comments are closed.