Bonucci i irrituar me tifozët e Juventusit

0
SHPËRNDAJE

 Bonucci

“E lehtë të vish në stadium dhe të duartrokasësh kur gjithcka shkon mirë. Tifozi i vërtetë e bënë dicka të tillë edhe kur skuadra kalon një moment të vështirë për ta ndihmuar atë.” Leonardo Bonucci, mbrojtësi i Juventusit, i përgjigjet kështu tifozëve juventinë të cilët kanë vërshëllyer dje skuadrën gjatë ndeshjes kundër Chievo, e mbyllur në shifrat 1-1. “Juventus do të thotë ata që luajnë në fushë, ata që qendrojnë në pankinë, ata që vinë në stadium dhe ata që janë në shtëpi përpara tv, motoja e Juventusit është “deri në fund” dhe ne deri në fund duhet të jemi të bashkuar,” shkruan lojtari në rrjetin social facebook, në profiling e tij personal. “Të besosh tek Juventusi dhe tek projekti i tij, duhet të jesh gjithnjë pozitiv. Tani mendjen tek Champions League dhe deri në fund FORCA JUVENTUS,”- ka përfunduar ai.Clipboard01-kPnE-U130106202862Tr-620x349@Gazzetta-Web_articolo

S'KA KOMENTE

Comments are closed.