Borislav Simic, një mbrojtës serb për Bylis

0
SHPËRNDAJE

imageSuperiorja/ Borislav Simiç është emri më i fundit që i bashkohet skuadrës së Bylisit në këtë merkato. Mbrojtësi serb ka mbërritur në ekip ballshiot, por ende nuk ka firmosur kontratën që do t’a bëntë atë një lojtar të Bylisit. Serbi Simiç aktivizohet si qëndërmbrojtës, repart ku edhe ekipi ka shumë nevojë për përforcime. Lojtari është ende në provë tek ekipi ballshiot, dhe pritet që brënda pak ditësh ai të kompletojë transferimin në Superligë. 28 vjeçari shihet si një alternativë për të kompletuar repartin defensiv. Ai ka një “CV” mjaft të pasur teksa ka luajtur për shumë ekipe si Radniçki, FK Beograd, Smederovo dhe Inter Zapreshiç.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.