Borusia Dortmund në gjurmët e Shaqirit

0
SHPËRNDAJE

Bundesliga/ Duket se e ardhmja e Xherdan Shaqirit është gjithnjë e më pranë Bundesligës. Pasi u përfol për një kalim të mundshëm tek Schalke 04, tashmë në gjurmët e mesfushorit është edhe ekipi i Borusia Dortmund.
image
Ish-kampionët gjermanë duket se kërkojnë të përforcojnë ekipin, dhe Shaqiri shihet si një afrim cilësor. Nga ana e tij ish-mesfushori i Bayernit duket se e sheh si një mundësi të artë rikthimin në futbollin gjerman. Pas dështimit tek Inter, një rikthim në Bundesligë me një fanellë të madhe do të ishte rilindja e karrierës së tij.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.