Borussia Dortmund, fillim i përsosur (video)

0
SHPËRNDAJE

472096-408aa0ac-43a9-11e5-92d8-dfc3b71fe2b7
Nga ndeshja e djeshme Dortmund – M’gladbach 4-0

Rikthehet Dortmundi i vërtetë, ai që mbajmë mend kur dilte kampion duke sfiduar perandorinë e quajtur Bayern Munchen. Një fitore 4-0 në shtëpi ndaj Borussia Moenchengladbach por më shumë një futboll i bukur, i shpejtë e i rrjedhshëm me golat e Mkhitaryan dy herë dhe Reus e Aubameyang, e ndezën festën dortmundase.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.