Borussia Dortmund shifër e cmendur për Aubameyang

0
SHPËRNDAJE

aubaSkuadra gjermane e Borussia Dortmund nuk ka asnjë dëshirë të ndahet nga sulmuesi dhe ylli i saj. Sic dihet Pierre Emerick Aubameyang kërkohet nga Real Madrid. Drejtori Sportiv i ekipit Ëatzke ka folur për mediat vendëse duke sqaruar se mund të bind shoqërinë që të shesë lojtarin, por që oferta e klubit tjetër duhet të jetë afër 100 mln euro. “Në momentin që mund të na mbërrijë një ofertë afër 100 mln eurove mund të ulemi për të folur, ndryshe lojtari qëndron me ne.”

aubamejangAubameyang këtë sezon ka arritur 22 gola në 25 ndeshje të Bundeligës dhe ka një kontrat që zgjat deri më 2020 me klubi në fjal. Borussia e ka blerë për 13 mln euro në verën e 2013-tës.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.