Bufon tregon se kur do të lërë futbollin !

0
SHPËRNDAJE

Xhanluixhi Bufon i ka vënë vetës një objektiv për dy vitet e ardhshme. Gardiani i Juventusit dhe Italise, me te cilen ka fituar edhe nje Boteror, dëshiron që të jetë aktiv në futboll edhe për dy vite. 37-vjeçari ka si synim të marrë pjesë për herë të gjashtë në karrierën e tij me Italinë në Kampionatin Botëror, Rusi 2018.

2006-Buffon-bacia-la-Coppa-1024x684“Dua që edhe për dy vitet e ardhshme të vazhdoj të luaj. Dëshiroj të jem pjesëmarrës edhe në botërorin e gjashtë. Do të ishte një rekord historik. Më pas do të bëj një vlerësim të situatës dhe të mundësive që do të më ofrohen”, deklaroi Bufon.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.