Bullgari/ Debuton Albi Dosti

0
SHPËRNDAJE

albi dosti firmos per PFC Montana BUL 2015-16
Dosti pas firmës me PFC Montana

Ka ardhur që në javën e dytë të kampionatit bullgar debutimi i futbollistit shqiptar Albi Dosti i cili hyri në fushë në ’77, në ndeshjen ku ekipi i tij Montana humbi jashtë fushe 2-1 ndaj Liteks, ish-ekipit të Armando Vajushit. Mesfushori durrsak ka luajtur thuajse gjatë gjithë karrierës me Teutën dhe vetëm vitin e kaluar veshi fanellën e Kukësit, ndërsa tani ka bërë hapin e tij të parë ndërkombëtar që nis nga kampionati bullgar.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.