Bundesliga: Fitojnë Mainz dhe Eintracht Frankfurt, humbet Augsburg

0
SHPËRNDAJE

frankfurtJava e tretëe Bundesligës është mbyllur me disa rezultate surprizë. Eintracht Frankfurt ka fituar 1-4 në transfertë ndaj Stuttgart duke shfaqur një lojë bindëse. Fitore e papritur e Ingolstadt në fushën e Augsburg, skuadra e ngjitur këtë vit në Bundesliga arriti të fitonte me rezultatin e ngushtë 0-1. Darmstadt dhe Hoffenheim janë ndarë në barazim të bardhë 0-0. Kolni i Mërgim Mavrajt ka fituar me rezultatin 2-1 kundër Hamburgut duke përmbysur disavantazhin fillestar. Fitore edhe për Mainz që mundi me rezultatin e pastër 3-0 Hannoverin.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.