Bunjaki: Bëmë një lojë të mirë, nuk patëm fat

0
SHPËRNDAJE

bunjakiTrajneri i Kosovës, Albert Bunjaki, pas ndeshjes me Ukrainën, në pronocimin për SuperSport, dhënë gazetarit Florim Canolli u shpreh se djemtë e tij zhvilluan një lojë të bukur.

“Bëmë një lojë shumë të mirë, patëm një angazhim të madh, por Ukraina ishte gjithashtu ekip shumë i mirë. Nuk patëm fat pasi goditëm shtyllën teksa ishim 1-0 dhe më pas dhe direkt pësuam gol. Kundërshtarëve të fortë nuk u duhen shumë hapësira për të të ndëshkuar. Sot nuk parkuam autobuzin por luajtëm më kompakt në mbrojtje. E dinim që ishte e rëndësishme të shënonim të parët, por luajtëm të disiplinuar, u munduam të luanim në mënyrë më direkte se ndaj Kroacisë, gjithsesi ky është futbolli. Për ne është një eksperiencë e re çdo ndeshje. I kishim rastet dhe ndoshta e meritonim një pikë. Por Kosova sapo ka filluar rrugën e saj, para një muaji u ndeshëm me Finlandën, tani me ekipe shumë më të forta. Na ka munguar edhe fati. Kemi pësuar 9 gola në dy ndeshje, por kemi pasur shumë raste për të shënuar. Edhe sot deri në fund ishim vetëm 1-0, më pas na iku situata nga duart. Kam parë shumë elementë interesantë për një ekip të ri si ne”-mbylli pronocimin e tij, trajneri i Kosovës, Albert Bunjaki. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.