Bushi: Shqipëria s’quhet më suprizë

0
SHPËRNDAJE

Menaxheri i kombëtares Alban Bushi, duke folur për Top Channel ka analizuar skuadrën tonë kombëtare në këtë moment. Sipas tij disa nga lojtarët që nuk aktivizohen në klubet e tyre në një farë mënyrë rekuperojnë minutat e humbura kur grumbullohen me kombëtaren në miqësore apo stërvitje. Ndërkohë që Bushi kërkon fitore ndaj Austrisë edhe është një miqësore. Ndërkohë që sipas tij Shqipëria s’mund të konsiderohet më surprizë.

 Aktivizimi

“Normalisht nuk është dicka e mirë kur lojtarët tanë nuk aktivizohen rregullisht në klubet e tyre. Por edhe stërvitja që zhvillojmë këtu apo edhe minutat që do të marrin në miqësoret e kombëtares janë në funksion të atyre lojtarëve që duhet të fitojnë apo kompesojnë minutat” 

Austriaimage

“Ndeshja me Austrinë nuk ka rëndësi në pikë, pasi nuk ka 3 pikë apo 1 pikë në rast barazimi. Por sigurisht duhet ta fitojmë këtë miqësore për cështje mentaliteti.”

 Francë 2016Albania-spogliatoi

“Nuk është më suprizë kombëtarja jonë. Suprizë ishte fakti që u kualifikuam. Tashmë shkojmë në Europian për një paraqitje serioze dhe nëse kalojmë fazën e grupeve nuk do të konsiderohet suprizë.”

S'KA KOMENTE

Comments are closed.