Bylis formon edhe skuadrën B

0
SHPËRNDAJE

Superiorja/ Bylis tashmë do të krijojë edhe ekipin B. Ashtu si shumë skuadra kanë ndërtuar skuadrën e tyre të dytë, edhe ballshiotët kanë marrë këtë vendim për t’i dhënë më shumë mundësi aktivizimi lojtarëve të rinj por edhe atyre që nuk luajnë mjaftueshëm tek ekipi A. Ky lajm është bërë publik nga faqa zyrtate e F.K Bylis në Facebook. Në një deklaratë në faqen e tyre shkruhej:
image
“Bylisi, ashtu si shumë klube me traditë të Superligës ka bërë kërkesë në Federatën Shqiptare të Futbollit për krijimin e skuadrës B të Bylisit. Nga sa bëhët e ditur, në këtë ekip do të luajnë lojtarët që nuk kanë hapësirë në ekipin e pare, si dhe ata futbollistë, të cilëve u ka kaluar mosha nga U-19. Bylisi B do të hyjë me pretendime në garën e kampionatit të kategorisë më inferiore të futbollit shqiptar, për të ngjitur gradualisht shkallët një e nga një.”

S'KA KOMENTE

Comments are closed.