Bylis ndahet në “paqe” me Elbasanin

0
SHPËRNDAJE

Miqësore/ Bylis – Elbasani 1-1
image
Ka përfunduar në barazim ndeshja miqësore midis Bylisit dhe Elbasanit e luajtur në Pogradec. Skuadrat janë ndarë në paqe pasi takimi ka përfunduar me rezultatin 1-1. Të dy trajnerët si Canaj dhe Dosti kanë provuar të besuarit e tyre, duke aktivizuar të gjithë lojtarët që kishin në dispozicion. Kjo miqësore kishte si qëllimi njohjen me njëri-tjetrin dhe harmonizimin e grupit të lojtarëv për vazhdimin e sezonit. Bylis zhvilloi një lojë të mirë, por edhe verdheblutë treguan një formë të lartë në këtë miqësore, dhe tashmë ekipet duken gati për rifillimin e sezonit, ndërsa Elbasani për startin e tij, ku e pret një ndeshje e fortë përballë Lushnjes në javën e parë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.