Cana & Lenjani, tjetër humbje me Nantes

0
SHPËRNDAJE

Lorik Cana
Lorik Cana
Legjionarët/ Nuk ka filluar në mënyrën më të mirë aventura e Lorik Canës pas rikthimit në Francë. Kapiteni i Kombëtares kuqezi ka qënë titullar në humbjen e Nantes sëbashku me mbrojtësin tjetër Ermir Lenjani. Të dy lojtarët shqiptarë nuk kanë mundur do të shmangin humbjen e ekipit të tyre, teksa Cana numëron humbjen e dyte rradhazi me ekipin e ri. Nantes u mposht nga Saint Ettiene në transfertë me rezultatin 2-0 në një ndeshje pa shumë histori. Nga një gol për çdo pjesë i mjaftoi “Shenjtorëve” për të marrë një fitore të rëndësishme, ndërsa Nantes duhet të reflektojë në ndeshjen e rradhës. Cana dhe Lenjani zhvilluan një lojë të kënaqshme, por mbetet për t’u theksuar se edhe ekipi nuk i përshtatet në disa raste. image

S'KA KOMENTE

Comments are closed.