Cana në Vatikan

0
SHPËRNDAJE

13494759_10154626583158488_2610352403169619777_n
Lorik Cana

Në shtator pritet të mbahet në Vatikan shenjtërimi i Nënë Terezës dhe për të përfaqësuar Shqipërinë është përzgjedhur dhe Lorik Cana që e ka pranuar me shumë kënaqësi ftesën. Ja fjalët e tij:

“Me kënaqësi pranova ftesën zyrtare për të marrë pjesë në evenimentin për shenjtërimin e Nënës Terezë me datën 3 shtator në Vatikan.

Shenjtërimi i saj, si simbol në zemrat e të varfërve dhe si simbol i kombit tonë, na bënë krenar për origjinën tonë dhe ndjenjën tonë qe kemi për solidaritet dhe respekt ndaj te tjerëve”

S'KA KOMENTE

Comments are closed.