Canka tripletë, Lushnja fillon shkëputjen

0
SHPËRNDAJE

lushnja
Canka dhe Sefa mbajnë Lushnjën të pamposhtur. I quanin të mbaruar por nga java në javë po vërtetojnë të kundërtën.

Lushnja është e pandalshme në rrugën drejt ngjitjes në elitën e futbollit shqiptar sezonin e ardhshëm. Myzeqarët sot morën fitoren e radhës duke mposhtur 4-1 Elbasanin jashtë fushe në ndeshjen përmbyllëse të javës së katërt të Kategorisë së Parë.

Në “Elbasan Arena”, skuadra e Artan Banos gjeti avantazhin në minutën e 34-të me Mikel Cankën, i cili shfrytëzoi një gafë të portierit Ramadani.

Me epërsinë e miqve u mbyll gjysma e parë e lojës, ndërsa në të dytën vendasit e nisën më mirë dhe gjetën barazimin me Toçin në të 62-n.

Por gëzimi i verdhebluve zgjati vetëm 6 minuta, pasi Lushnja kaloi sërish në epërsi me Fation Sefën, përsëri pas një gabimi fatal të “gardianit” vendas.

Nga ky moment Elbasani u shthur dhe Mikel Canka vulosi “pokerin” dhe njëherësh tripletën personale në minutat 72’ dhe 80’.

Fitorja e katërt në po kaq javë e shkëput Lushnjën në krye të Grupit B me pikë të plota, +5 nga Tomori dhe Bylisi. Elbasani mbetet i katërti nga fundi me vetëm katër pikë. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.