Capello largohet nga Rusia

0
SHPËRNDAJE

imageFabio Capello nuk do të jetë më trajner i Rusisë. Kjo gjë tashmë është bërë zyrtare. Pas një marrëdhënie prej një periudhe kohore prej 3 vitesh, palët kanë vendosur të mos vazhdojnë më bashkëpunim mes tyre. Don Fabio dhe federata ruse kanë vendosur që t’a ndërpresin kontratën e cila skadonte në verën e vitit 2018. Një largim i pritshëm ky, duke parë kritikat e shumta në drejtim të italianit. Tashmë për teknikun e njohur italian, kapitulli Rusia duket se është mbyllur përgjithmon.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.