Çeki/ Elvist Ciku e nis me gol

0
SHPËRNDAJE

284437_121081754654192_6292655_n
Elvist Ciku me numër shtatë

Ka shënuar që në takimin hapës të kampionatit çek të kategorisë së dytë futbollisti shqiptar Elvist Ciku për ekipin e Táborsko në barazimin 1-1 ndaj Ústí nad Labem. Mesfushori 28 vjeçar i cili zotëron edhe pasaportën çeke, ka shumë vite që luan në kampionatin çek duke përfaqësuar ekipet Karviná dhe Táborsko ndërsa për një periudhë gjashtë mujore ka luajtur edhe në Poloni për Katowice. I pyetur nëse do të përfaqësonte Shqipërinë nëse një ditë mund ti jepej rasti, Ciku ka pohuar menjëherë pa u menduar aspak.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.