Çeki – Turqi formacionet

0
SHPËRNDAJE

Ndeshja ndërmjet Çekisë dhe Turqisë e vlefshme për grupin D, luhet në stadiumin “Stade Bollaert-Delelis” në Lens, me fillim prej orës 21:00 dhe drejtohet nga arbitri skocez William Collum.

Kjo ndeshje është vendimtare për të dy kombëtaret, edhe pse pse për Çekinë do të mjaftonte një fitore me çfardo rezultati, kurse në anë tjetër Turqisë i duhet të shënojë fitore bindëse dhe të presë nga takimet tjera për sa i përket kualifikimit për fazën tjetër.

Gjithsesi kjo pritet të jetë një ndeshje e paqartë deri në fund dhe të mos harrojmë se nga rezultati i këtij takimi varet varet edhe fati i Shqipërisë.

turcek-1

S'KA KOMENTE

Comments are closed.