Çeki, ultrasit zhveshin lojtarët në fushë pas humbjes

0
SHPËRNDAJE

imageNdodh edhe kështu, që tifozët ultras të ekipit të mos pranojnë një humbje të turpshme ndaj një rivali amator. Këtë shembull e kanë dhënë ultrasit e skuadrës Banik Ostrava, të cilët kanë sulmuar lojtarët e tyre brënda fushës. Pas përfundimisht të një ndeshje kupe, ku ekipi i tyre u mposht nga një kundërshtar i kategorisë së 4-ët, ultrasit çekë nuk kanë duruar dhe janë futur në fushë. Ata u kanë zhveshur fanellat nga trupi i lojtarëve, teksa këtë gjë e cilësuan si një turp për ekipin e tyre. Kudo në botë duhet të kuptohet se ngjyrat e klubit dhe fanella janë të shenjta, dhe i përkasin pikërisht tifozëve. Lojtarët e Ostravës morën një mësim të mirë, dhe jo ashtu siç ndodh rëndom në vendin tonë teksa fanellat e disa skuadrave me emër përdhosen, dhe tifozët vazhdojnë të flenë gjumë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.