Çështja “Pejiç”/ Menaxheri i lojtarit sqaron situatën

0
SHPËRNDAJE

Superiorja/ Lajmi që qarkulloi në media deri para pak orësh se Pero Pejiç do të largohej drejt Iranit ditën e hënë nuk ësht aspak i vërtetë. Këtë gjë e ka pohuar vetë menaxheri i lojtarit ne fjalë. Në një prononcim të dhënë për “Minuta90”, menaxheri Elton Marini u shpreh: “Ka patur një interesim nga ana e një menaxheri irianian, por asgjë zyrtare apo me shkrim. Edhe në faqen zyrtare të klubit apo edhe atë të tifozave. Unë kontaktova me lojtarin, dhe ai sot mbaroi stërvitjen me ekipin e tij aktual”
image
“Ai nuk mund të largohet nga ekip ashtu si lajmi qarkulloi, pra ditën e nesërme. Pejic ka një kontratë me ekipin e Kukësit dhe është i detyruar t’a zbatojë atë. Ne jemi profesionistë, dhe si të tillë duam të sillemi.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.