Çevoli: Më vjen keq, meritonim të paktën një pikë

0
SHPËRNDAJE

cevoliTrajneri i Teutës, Roberto Çevoli, pas ndeshjes me Skënderbeun, në intervistën për SuperSport, dhënë për gazetarin Gjergji Xharo.

“Kishim përgatitur një ndeshje për ta luajtur me sakrificë të madhe, ashtu siç e bëmë. E dinim që do përballnim një skuadër të fortë dhe nëse një ekip duhet të fitonte në 90 minuta, ai ishte Skënderbeu duke qënë se kishin raste të mira sidomos në pjesën e dytë. Por ndeshjet duhet të mbarojnë kur mbaron koha dhe për fat të keq morëm një gol pasi ndeshja kishte mbaruar sepse koha shtesë kishte kaluar dhe arbitri nuk vërshëlleu. Kjo më lë të zhgënjyer”.

“Objektivi është të bëjmë një kampionat të mirë, por unë kam ardhur vetëm para 3 ditësh dhe më duhet kohë që të njoh skuadrën. Shoh lojtarë të impenjuar, sot bënë një lojë të mirë sa i përket sakrificës dhe mund t’iu bëj vetëm komplimente. Më vjen keq sepse sot meritonin të merrnin një pikë”,-mbylli pronocimin e tij, trajneri i Teutës, Roberto Çevoli. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.